school

Základná škola Dudova 2, Bratislava-Petržalka

GPS súradnice vjazdu do školy (parkovisko): N 48.115158, E 17.118371

 

 

car

Zo všetkých smerov bude posledný úsek vyznačený oranžovo-čiernymi squareovými šípkami.

D2 z Brna: po tom ako prekročíte Dunaj zíďte zjazdom Centrum-Dvory na D1, ktorá prejde ponad D2. Držte sa vpravo a pri najbližšej príležitosti zíďte na zjazd Dvory a odbočte doprava. Držte sa vľavo na Rusovskú cestu. Nasledujte hlavnú cestu po asi 2,5 km (prejdete ponad železnicu a malý vodný kanál) a keď prídete na svetelnú križovatku, pokračujte rovno na Starohájsku. Následne (po asi 400 m) odbočte doprava na Dudovu a pokračujte 250 m. Škola bude po vašej ľavej ruke - oproti nej cez cestu stojí nízka žltá budova (potápačská škola NAUTILUS).

A6 z Bruck an der Leitha: aby ste sa vyhli plateniu dialničnej známky na Slovensku, zíďte posledným výjazdom v Rakúsku - Kittsee. Po 600 metroch zabočte doprava a pokračujte rovnobežne s diaľnicou asi 1,9 km a potom zabočte doľava do Kittsee. Na konci ulice zabočte doprava a pokračujte 2,1 km. Potom zabočte doprava na nadjazd ponad diaľnicu a pokračujte do obce Jarovce. V obci pokračujte až po značku STOP a odbočte doľava. Pokračujte 2 km a na kruhovom objazde zíďte druhým výjazdom na Žilina-Komárno-Aupark. Po asi 2.3 km odbočte vľavo na Háje-Dvory a pri najbližšej príležitosti odbočte doprava na Starohájsku. Potom po asi 550 m odbočte doľava na Dudovu a pokračujte 250 m. Škola bude po vašej ľavej ruke - oproti nej cez cestu stojí nízka žltá budova (potápačská škola NAUTILUS).

Cesta 61 z Bergu: pokračujte po Pressburger Strasse a následne Viedenskej ceste. Po asi 2,5 km odbočte doprava na Rusovskú cestu. Nasledujte hlavnú cestu po asi 2,5 km (prejdete ponad železnicu a malý vodný kanál) a keď prídete na svetelnú križovatku, pokračujte rovno na Starohájsku. Následne (po asi 400 m) odbočte doprava na Dudovu a pokračujte 250 m. Škola bude po vašej ľavej ruke - oproti nej cez cestu stojí nízka žltá budova (potápačská škola NAUTILUS).

D1 zo Žiliny: po prejdení cez Dunaj použite výjazd Čunovo/Centrum/Dvory/Výst. Incheba a chvíľu na to odbočte doľava na Čunovo/Lúky/Háje. Držte sa vľavo a po 2 km odbočte doprava na Kutlíkovu. Pri najbližšej príležitosti odbočte doprava na Starohájsku. Potom po asi 550 m odbočte doľava na Dudovu a pokračujte 250 m. Škola bude po vašej ľavej ruke - oproti nej cez cestu stojí nízka žltá budova (potápačská škola NAUTILUS).

 

walk

Z autobusovej zastávky MHD Hrobákova: nasledujte squareové šípky. Keď vystúpite z autobusu, choďte vpravo (akoby ste sa vracali smerom, od ktorého prišiel autobus) až ku prechodu cez cestu. Prejdite cez cestu a pokračujte rovno chodníkom vedúcim do sídliska. Na jeho konci uvidíte pred sebou školu a ste na mieste.

 

train

Z hlavnej vlakovej stanice: priame spojenie neexistuje. Nasadnite na autobus 93 a zosadnite na prvej zastávke (SAV). Nastúpte na autobus 83 a vystúpte na zastávke Hrobákova - je to zastávka na znamenie, hľadajte tlačidlo STOP. Cesta autobusom 83 trvá asi 13 minút. Na celú cestu vám bude stačiť 30-minútový lístok (stojí 90 centov).

 

bus

Z hlavnej autobusovej stanice: stanica je v rekonštrukcii. Priame spojenie existuje zo zastávky Košická, ktorá sa nachádza blízko pri stanici (zo stanice príďte ku viacprúdovej ceste Mlynské nivy a zabočte doprava popri ceste; na veľkej križovatke odbočte doprava a po chvíli ste na zastávke). Nastúpte na autobus 68 a vystúpte na zastávke Hrobákova - je to zastávka na znamenie, hľadajte tlačidlo STOP. Cesta trvá asi 11 minút, 15 minútový lístok (70 centov) by mohol byť postačujúci, ale 30 minútový (90 centov) je istota.

 

plane

Z Viedenského letiska: spojenie poskytujú pravidelné autobusové linky troch spoločností - Regiojet, Flixbus a Slovak Lines/OBB Postbus. Nech použijete ktorékoľvek, vystúpte na zastávke "Autobusová stanica" - pozor, nemusí to byť posledná zastávka! Ďalej cestujte podľa inštrukcií pre cestu z autobusovej stanice.

 

info

Pri cestovaní po Bratislave verejnou dopravou odporúčame google maps prípadne plánovač cesty.