HALL 1 HALL 2 HALL 3 HALL 4 + other
Friday
May 4
18:30-19:00

MS, Singing Calls
Bryan C.

RD III-IV,
Jano

19:00-20:00

P, Hot Hash
Jirka, Doug

A1

 Michal

RD II-III
Bernd

C1
Vláďa
20:00-21:30

MS, P
Bryan C., Jirka

A1, A2
Doug & guest: Slamák

20:00-21:00

RD III-IV
Lucka

 B
Michal

21:30-22:00

B
Bryan C., Jirka

21:00-22:00

RD IV-V (VI)
Matyáš
22:00-24:00

Afterparty
(22:10-22:40 SD Walt and Juliane Burr in Hall 1)
RD tape tips in Hall 3

Swimming pool is open
Water dance with Jirka (22:30-23:00)

Saturday
May 5

09:00-10:30

B, MS, Early Birds
Doug, Michal

C1
Bryan C.

RD II-IV, Early Birds
Jano

10:30-12:00

P, Asymmetric Sight Dancing
Bryan C.

A2
Brian H.
(10:30-11:45)

RD Workshop IV-V

Bernd

 B
Jirka

12:00-13:00

MS
Doug

Lunch
(12:00 -13:30)

C1, Other voices

Jack

13:00-14:00

P
Jirka

C1
Michal

14:00-15:00

MS, Tandem Sets

Brian H.

A1, A2, Other Voices
Walt, Dingo

RD III-IV

Lucka

15:00-16:00

P

Brian H., Doug

A2
Jirka

15:00-16:30

RD II-IV, Hot Hash

Matyáš, Jano

B

Bryan C.

16:00-17:00

MS, P
Jirka & guest: Slamák

A2
Michal

B, fun with Brian

Brian H.

17:00-18:00

MS, P, Other Voices
Vroni, Viktor

A1, Asymmetric Sight Dancing
Bryan C.

16:30-18:00

RD IV-V

Bernd, Lucka

C1

Vláďa

18:00-19:00

MS, Singing Calls
  Michal & guest: Juliane

Dinner
(18:15 - 19:30)

RD II-III, for beginners
Jano

 Callers Seminary (eng.)
"Smooth Dancing"

Doug

19:00-20:00

(19:00-19:45) C1

 

20:00-20:35 Grand March
20:35-21:30

MS, P
Brian H., Jirka

A1, A2

Bryan C., Doug

RD III-IV

Bernd

 B
Guest: Juliane & Walt

21:30-22:30

MS, P
Bryan C., Brian H.

RD IV-V (VI)
Matyáš

22:30+

Karolína "Magic Winter Afterparty"

Sunday
May 6
09:00-10:00

MS, Early Birds
 Bryan C. & guest: Slamák

C1

Vláďa

RD II-IV, Early Birds
Lucka

10:00-11:00

MS, P, Dancing by Definition
Brian H.

A1, A2, Dancing by Definition
Bryan C.

RD IV-V
Bernd

  B
Michal

11:00-12:00

MS, P
Bryan C., Michal

A1, A2
Doug

RD III-IV
Matyáš

B
Brian H.

12:00-13:00

Farewell Dance
All present callers & cuers