school

Základná škola Holíčska 50, Bratislava-Petržalka

GPS súradnice vjazdu do školy (parkovisko): N 48.108389, E 17.102102

 

 

car

Zo všetkých smerov bude posledný úsek vyznačený oranžovo-čiernymi squareovými šípkami.

D2 z Brna: zíďte zjazdom Lúky-Háje a držte sa vľavo, pokračujte cca 1,3 km k prudkej zákrute doľava na nadjazd ponad D2. Potom odbočte doprava na Bratskú a pokračujte cca 1,5 km. Hneď za čerpacou stanicou Slovnaft zabočte doprava na Smolenickú. Na konci ulice na križovatke typu T zabočte doľava a hneď opäť doľava na parkovisko pri škole.

A6 z Bruck an der Leitha: aby ste sa vyhli plateniu dialničnej známky na Slovensku, zíďte posledným výjazdom v Rakúsku - Kitsee. Po 600 metroch zabočte doprava a pokračujte rovnobežne s diaľnicou asi 1,9 km a potom zabočte doľava do Kitsee. Na konci ulice zabočte doprava a pokračujte 2,1 km. Potom zabočte doprava na nadjazd ponad diaľnicu a pokračujte do obce Jarovce. V obci pokračujte az po značku STOP a odbočte doľava. Pokračujte 2 km a na konci cesty zabočte doľava v smere "Bratislava". Pokračujte do Bratislavy a držte sa vľavo v smere  "Brno/Wien" po 4,8 km. Pri hypermarkete TESCO použite výjazd Brno/Lúky, zabočte doprava a pokračujte rovno. Hneď za čerpacou stanicou Slovnaft zabočte doprava na Smolenickú. Na konci ulice na križovatke typu T zabočte doľava a hneď opäť doľava na parkovisko pri škole. 

Cesta 61 z Bergu: pokračujte po Pressburger Strasse a následne Viedenskej ceste. Po asi 2,5 km prejdite rovno cez STOP značku a hneď odbočte doľava smer Žilina, po 700m odbočte doprava na Dvory. Výjdite na most na Panónsku cestu, pokračujte rovno 1,5 km. Pri predajni Citroen odbočte mierne doprava hore na nadjazd, na semafóroch odbočíte doľava na Bratskú, po 500 m za pumpou Slovnaft odbočte doprava na Smolenickú, na konci ulice na križovatke typu T odbočte doľava a hneď znovu doľava na parkovisko pri škole.

D1 zo Žiliny: použite výjazd Čunovo/Centrum/Dvory/Výst. Incheba, držte sa vpravo and pokračujte po Einsteinovej. Po asi 1,9 km použite výjazd Dvory. Pokračujte na most ponad diaľnicu a na Panónsku cestu asi 1,5 km. Pri predajni Citroen odbočíte mierne doprava hore na nadjazd, na semafóroch odbočte doľava na Bratskú, po 500 m za pumpou Slovnaft odbočte doprava na Smolenickú, na konci ulice na križovatke typu T odbočte doľava a hneď znovu doľava na parkovisko pri škole.

 

walk

Z autobusovej zastávky MHD Smolenická: nasledujte squareové šípky (áno, tá škola na ktorú sa pozeráte je tá správna, vchod je na pravej strane).

 

train

Z hlavnej vlakovej stanice: priamo autobusom 93 na zastávku "Smolenická" (približne 15 minút, použite 15 minútový lístok).

 

bus

Z hlavnej autobusovej stanice: priame spojenie neexistuje. Jedna z možností je ísť autobusom 50 alebo 88 na "Most Apollo" (s veľmi peknou panorámou mesta!) a tam prestúpiť na autobus 68 na zastávku "Smolenická". (Dĺžka cesty je premenlivá, počítajte s 25 minútami, mal by stačiť 30 minútový lístok, 60 minútový je istota).

 

plane

Z Viedenského letiska: spojenie poskytujú pravidelné autobusové linky troch spoločnosí - Regiojet, Flixbus a Slovak Lines/OBB Postbus. Nech použijete ktorékoľvek, vystúpte na zastávke "Autobusová stanica" - pozor, nemusí to byť posledná zastávka! Ďalej cestujte podľa inštrukcií pre cestu z autobusovej stanice.

 

info

Pri cestovaní po Bratislave verejnou dopravou odporúčame google maps prípadne plánovač cesty.