tomas machalikVolám sa Tomáš Machalík, ale väčsina square-danceovej komunity ma pozná pod mojou prezývkou Doug (niektorí si dokonca myslia, že to je moje naozajstné krstné meno).

So squareom som začal v januári 1995. O dva roky neskôr som spravil aj svoje prvé opatrné krôčky v callerovaní. Momentálne callerujem od Basicu (a jeho podmnožín) až po A2.

Vždy sa snažím callerovať tak, ako by som si sám chcel zatancovať. Mojim cieľom je ponúknuť zväčša energický a rytmický tanec s čo najhladšou choreografiou, ale pritom poskytujúci dostatok mentálnej výzvy. Takisto sa snažím o pestrosť v hudbe: od tradičných squaredanceových melódií až po modernú alternatívnu hudbu a karaoke podklady.

Viac či menej pravidelne vystupujem vo viacerých kluboch: Crazy Dancers (MS/P - Praha, CZ), The Wild Bunch (MS/P/A1 - Waldershof, D), Smiling Bavarians (MS - Neutraubling, D) a SD4Fun Travellers (cestujúci klub).

Niekoľkokrát som sa taktiež pokúsil callerovať cez Skype pre Onego Wave Dancers (RU) a teším sa, že si to zopakujem, ak sa nájde klub, ktorý bude mať záujem (a zdá sa, že taký je!).

Teším sa až sa spolu stretneme a zabavíme v Bratislave, alebo kdekoľvek inde!

MS singing call: Tomáš Doug Machalík

24th UMSD: Farewell dance

Posted by Jiří Ščobák on Sunday, May 3, 2015